Nieruchomości – zakup i urzadzenie
Na co zwracac uwage przy zakupie mieszkania…

Architektura i nowoczesne budownictwo – Patchwork City Masterplan / OOIIO Architecture

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości OOIIO Architecture Zaprojektowany przez OOIIO Architecture, Patchwork City Masterplan koncentruje się na organizacji przyszłego rozwoju Linkoping, miasta w południowej Szwecji, z 100 000 mieszkańców.
Architekci musieli eksperymentować i odkrywać nowe sposoby projektowania miast, ze wszystkimi złożonościami, zrównoważonymi systemami budowlanymi i aspektami spójności społecznej, których potrzebuje miasto XXI wieku.
Rezultatem jest współczesne miasto, w którym mieszkańcy kolonizują i personalizują swoją strukturę zgodnie z własnym życzeniem, szydełkując własny kawałek miasta, tworząc razem całą mozaikę.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Linkoping jest dobrze znany z branż technologicznych i uniwersytetu, z ponad 30 000 studentów.
Dlatego władze lokalne chciały stworzyć nowy rodzaj Masterplana.
Architektura OOIIO rozpoczęła proces projektowania nowego obszaru miejskiego, szukając możliwości, które mogłaby zapewnić właściwa powierzchnia budynku, i dlatego OOIIO zdecydowało się na wygenerowanie dużego zielonego pierścienia łączącego centrum starego miasta z uniwersytetem, innymi zabudowanymi dzielnicami mieszkaniowymi oraz proponowany obszar budowy.
Istniejący i uszkodzony kanał wodny, który zostanie poddany recyklingowi, stanie się głównym kręgiem pierścienia Masterplan, powiązanym z szeregiem parków i otwartych przestrzeni.
Dzięki uprzejmości OOIIO Architecture Wszystkie strefy zostaną podzielone na wyimaginowaną sieć 6 × 6 metrów, która będzie organizować zarówno przestrzeń publiczną, jak i prywatne konstrukcje.
Podążając za kilkoma czynnikami, takimi jak gęstość, orientacja słoneczna, średni kierunek wiatru, istniejące lasy, istniejące jeziora, połączenia z naturalnym otoczeniem i starym miastem, itp., Powstanie nagie 6 × 6 struktur do kupienia dla obywateli lub miasta, w zależności od na badanym obszarze zagospodarowania Masterplan, a następnie mogli przejść do specjalnie zaprojektowanego katalogu, w którym mogą wybrać wszystkie prefabrykowane panele ekologiczne, aby podłączyć własny obszar konstrukcji.
Dzięki uprzejmości architektury OOIIO Dzięki temu specjalnemu systemowi rozwoju i budowy możemy wygenerować nowy rodzaj miasta, w oparciu o personalizację każdej przestrzeni, lepsze i kontrolowane zarządzanie zasobami naturalnymi, dużą elastyczność i możliwości recyklingu przestrzeni, czyste i tanie niskie zero konstrukcje emisji i ponad wszelki nowy sposób rozumienia współczesnego miasta, dzięki kontrolowanej trójwymiarowej sieci ludzie mogą kolonizować i projektować własne przestrzenie, jak na przykład tworzą swój własny profil na Facebooku, pozostawiając XX-wieczną ideę masowej homogenizacji, a po XXI wieku idea roszczenia osób.
Dzięki architekturze OOIIO To współczesne miasto, Patchwork City, w którym architekci i inżynierowie określają zasady dotyczące najlepszych przydziałów struktur i projektują najczystsze i najbardziej lokalne elementy odpowiednie do budowy katalogu, rząd i organizatorzy zapewniają przestrzeń i wygląd dla dobrego stosowania zasad.
Dzięki uprzejmości OOIIO Architecture Architects: OOIIO Architecture Lokalizacja: Linkoping, Szwecja Team: Joaquin Millán Villamuelas, Cristina Vicario, Belen Gomez, Lurdes Martinez, Beatriz Cerratos, Estíbaliz Ortiz de Zatare Powierzchnia: 22 ha (220,510 m2)
[przypisy: lekkie ścianki działowe, dostawca energii, grunt rodzimy ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dostawca energii grunt rodzimy lekkie ścianki działowe