Nieruchomości – zakup i urzadzenie
Na co zwracac uwage przy zakupie mieszkania…

Budownictwo i architektura : De Rotterdam: OMA i największy budynek w Holandii

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

OMA Właśnie otrzymaliśmy to od OMA: Po prawie 12 latach w zarządach, OMA ogłosiła, że kompleks De Rotterdam wejdzie w budowę w grudniu 2009 roku, spodziewając się zakończenia w 2013 roku.
Wieże z wieżami o łącznej wysokości 150 m dadzą brutto powierzchnia około 160 000 m2, co czyni z De Rotterdam największy budynek w Holandii, z całkowitym kosztem ~ 340 milionów.
Program wielofunkcyjny (biura, apartamenty, hotel, sale konferencyjne, siłownia, sklepy, restauracje i kawiarnie) i wynikające z tego zaludnienie sprawiają, że projekt ten jest pionowym miastem, położonym w starej dzielnicy portowej Wilhelminapier, obok kultowego Erasmusa most.
.
Wieże są częścią trwającej przebudowy Wilhelminapier i mają na celu przywrócenie żywej aktywności miejskiej.
handel, transport, wypoczynek.
raz znane sąsiedztwu.
Nazwa De Rotterdam pochodzi od jednego ze statków linii Holland America Line, która w przeszłości odjeżdżała z Wilhelminapier, przewożąc tysiące Europejczyków emigrujących do Stanów Zjednoczonych.
.
OMA Projekt tak wielki podczas kryzysu.
Rem Koolhaas widzi w tym szansę: jednym z pozytywnych skutków kryzysu ekonomicznego jest spadek kosztów materiałów i konstrukcji, który dał nową energię długotrwałym projektom takim jak ten. Projekt jest prowadzony przez partnerów OMA: Rem Koolhaas, Ellen van Loon i Reinier de Graaf, a współpracownik jest Kees van Casteren.
Wszystkie obrazy OMA
[przypisy: grunt rodzimy, ogrodzenia gabionowe, płytka klinkierowa ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: grunt rodzimy ogrodzenia gabionowe płytka klinkierowa