Nieruchomości – zakup i urzadzenie
Na co zwracac uwage przy zakupie mieszkania…

Budownictwo i architektura : Raffles City / UNStudio

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nowe, wielofunkcyjne miasto Raffles w mieście UNStudio znajduje się w pobliżu rzeki Qiangtan w Hangzhou, stolicy prowincji Zhejiang w Chinach.
To Raffles City jest szóstym dużym centrum handlowym CapitaLand, w tym w Singapurze, Szanghaju, Pekinie, Chengdu i Bahrajnie.
Dla projektu UNStudio, elegancka wieża z pokrętłem zapewni zakwaterowanie dla mieszkańców i hoteli na łącznej powierzchni 300 000 metrów kwadratowych.
Projekt ma na celu podkreślenie obszaru i przyciągnięcie odwiedzających.
W ramach wydarzeń i atrakcji Hangzhou, takich jak dzielnica West Lake i centrum handlowe, projekt Raffles City stanie się centrum Nowego Miasta Qianjiang i przyczyni się do uznanie tego obszaru jako nowego miejsca docelowego w mieście.
wytłumaczyli architekci.
Więcej o Raffles City i więcej zdjęć po przerwie.
filozofią stojącą za koncepcją Raffles City jest integracja wykorzystania mieszanego w kontekście miejskim, ale w taki sposób, aby nadać tej koncepcji pewien zwrot; skupiając się na tym, gdzie kontekst miejski spotyka się z krajobrazem miasta.
W projektowaniu wież miejski element projektu skręca w kierunku krajobrazu, podczas gdy aspekt krajobrazu z kolei skręca w kierunku miejskiego kontekstu, tym samym wpływając na inkorporację i konsolidację tych odrębnych elementów w jednym formalnym geście ,.
wyjaśnił Ben van Berkel.
Po czterech latach planowania i budowy, Raffles City Hangzhou osiągnie wysokość 60 pięter, przedstawiając widoki zarówno do rzek Qiantang, jak i obszarów West Lake.
UNStudio skupiło się również na przyjaznych dla środowiska materiałach budowlanych, efektywności energetycznej i zmniejszeniu zapotrzebowania na materiały, starając się, aby struktura uzyskała złoty rating według standardów LEED.
Projekt ma zostać zrealizowany w 2012 roku.
Zdjęcie dzięki uprzejmości UNstudio.
Jak widać na designboom i Inhabitat.
Klient: CapitaLand Lokalizacja: Hangzhou, Chiny Powierzchnia budynku: 389,489 m2 Powierzchnia budowy: 40 355 m2 Program: wielofunkcyjne, obejmujące budynki komercyjne: budynki biurowe klasy A, hotele pięciogwiazdkowe i wysokiej klasy budynki mieszkalne.
Status: Planowana realizacja 2012 UNStudio.
Projekt koncepcyjny i schematyczny projekt: Ben van Berkel, Caroline Bos, Astrid Piber z Hannes Pfau, Markus van Aalderen Team: Juliane Maier, Marc Salemink, Shu Yan Chan i Andreas Bogenschuetz, Marina Bozukova, Brendon Carlin, Miklos Deri, Gary Freedman, Juergen Heinzel, Alexander Hugo, Abhijit Kapade, Marcin Koltunski, Fernie Lai, James Leng, Peter Moerland, Rudi Nieveen, Hans-Peter Nuenning, Hyunil Oh, Yi Cheng Pan, Steffen Riegas, Rikjan Scholten, Ioana Sulea, Christian Veddeler, Luming Wang, Zhenfei Wang, Rein Werkhoven, Georg Willheim Advisors.
LDI: China United Engineering Corporation, Hangzhou SMEP, Fire, LEED: Arup Fasada: Meinhardt Façade Technology, Hong Kong Transport: MVA, Hongkong
[patrz też: dostawca energii, panele fotowoltaiczne opłacalność, olx elbląg ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dostawca energii olx elbląg panele fotowoltaiczne opłacalność