Nieruchomości – zakup i urzadzenie
Na co zwracac uwage przy zakupie mieszkania…

Budownictwo wczoraj i dzis : Biblioteka Narodowa / KSP Jürgen Engel Architekten

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

KSP Jürgen Engel Architekten zaprojektował niedawno rozszerzenie biblioteki o wielkości 77 000 metrów kwadratowych, aby pomieścić istniejącą Bibliotekę Narodową w Pekinie.
Nowy dodatek pomieści około 12 milionów książek i będzie używany przez około 12 000 osób dziennie.
Więcej o bibliotece po przerwie.
Kolekcja Si Ku Quan Shu, niespotykana w znaczeniu historycznym i kulturowym, zawiera manuskrypty wyprodukowane podczas dynastii Ching (1644.
1912).
Rękopisy dostarczają kopii całej dokumentacji związanej z kulturą chińską,.
Skutecznie zachowując dla współczesności ten cenny zasób wiedzy liczący tysiące lat ..
Projekt KSP Engel und Zimmermann koncentruje się na znaczeniu dokumentów.
Jako centrum i rdzeń biblioteki, przeszklone sklepienie kolekcji Si Ku Quan Shu z chińskiego dziedzictwa kulturowego, oprawione w drewniane panele, jest zawsze widoczne i przezroczyste.
Odwiedzający wchodzą do biblioteki przez geometryczny ogród za sprawą szerokich kroków ustawionych pomiędzy dwiema niższymi sekcjami budynku, które następnie prowadzą do trzeciej opowieści.
Stąd zwiedzający ma widok na całą bibliotekę i na rozległą stalową konstrukcję obejmującą dach.
Biblioteka podzielona jest na poziomy: wokół bazy znajduje się duża przestrzeń zawierająca współczesną bibliotekę z czytelniami, pracami referencyjnymi i biblioteką referencyjną, a następnie nad tym poziomem znajduje się biblioteka cyfrowa, synonim przyszłości, globalnej komunikacji i sieci.
Różne poziomy zapewniają prostą symbolikę łączenia ze sobą przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, jako wzajemnie zależne i jednocześnie łączące się elementy, nadające koniunkturze projektowej. Poszczególne poziomy łączą się, umożliwiając zmianę rzędów książek z czytanymi obszarami.
Zdjęcia dzięki uprzejmości studia.
Dane projektu Klient: National Library of China Konkurs: 1.
nagroda Powierzchnia podłogi: 80 000 m.
Zakończenie: 09/2008
[więcej w: narożnik davos, perlitobeton, panele fotowoltaiczne opłacalność ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: narożnik davos panele fotowoltaiczne opłacalność perlitobeton