Nieruchomości – zakup i urzadzenie
Na co zwracac uwage przy zakupie mieszkania…

Budownictwo wczoraj i dzis : Casa Océano / SPACE

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Pim Schalkwijk Architekci: PRZESTRZEŃ Lokalizacja: Pedregal, Meksyk, Meksyk Główny projektant: Juan Carlos Baumgartner, Jimena Fernández Navarra Zespół projektowy: Sergio Gaytán, Ana Mallón Projekt Rok: 2011 Zdjęcia: Pim Schalkwijk + 16 Obszar projektu: 800 m2 Projekt oświetlenia: LUA Praca polegała na całkowitym remoncie klasycznego domu w Pedregal z lat 50., który ze względu na swój wiek był w bardzo złym stanie.
Oryginalny design był w stylu klasycznym.
Główną decyzją w odniesieniu do projektu było szanowanie domu, o ile było to możliwe, ale także uaktualnienie go do współczesności, tworzenie lepszych i większych powierzchni wewnętrznych, przy jednoczesnym wykorzystaniu rozległych przestrzeni zewnętrznych.
.
Pim Schalkwijk Access został dopasowany w odniesieniu do regulującej osi północ-południe, z której rampa prowadzi na antresolę domu, docierając do tarasu / przedsionka z czarnymi kamiennymi płytami z widokiem na basen.
Główne wejście prowadzi mieszkańców przez duże drewniane drzwi do obszernego salonu / jadalni, zakończonego dużą marmurową ścianą z marmuru, w której znajduje się duży kominek.
.
Pim Schalkwijk Sercem projektu jest główny korytarz domu, który zaczyna się przy wejściu i kończy na zupełnie nowym wewnętrznym patio oraz wspaniałej rzeźbie, podkreślonej przez zmiany w kolorach marmuru i drewna na podłogach i ścianach oraz wnosząc naturalne światło na całą podłogę, poprzednio bardzo ciemno.
Rozproszone wzdłuż tego korytarza są trzy sypialnie, gabinet, salon, a po drugiej wspaniała kuchnia.
.
Pim Schalkwijk Przechodząc korytarzem znajdujemy schody, prowadzące w górę na wyższe piętro i na dół, do głównego piętra i basenu.
.
Pim Schalkwijk Master suite to zupełnie nowa przestrzeń w domu, składa się z ogromnej garderoby z naturalnym oświetleniem, przytulnej dwuosobowej łazienki i sypialni.
W sypialni znajduje się duże okno, które otwiera się na piękny prywatny taras z pięknym widokiem na całą posiadłość, wyposażony w hamaki i stół z parasolem.
W podziemiach znajduje się obszerny pokój gier z biblioteką, stołem bilardowym, kinem i aneksem kuchennym, wszystkie nawiązujące do oryginalnej marmurowej posadzki domu, która została tylko matowo wykończona do celów modernizacyjnych.
.
Pim Schalkwijk Cała przestrzeń ma ruchome szklane ściany, które można całkowicie otworzyć, prowadząc na taras, do ogrodu i do wspaniałego basenu.
.
Pim Schalkwijk Główna fasada została uszanowana i zmodernizowana z naturalnymi lasami umieszczonymi przypadkowo nad drzwiami, a duża część ze stali nierdzewnej jako wykończenie.
Naturalne materiały, rozległe i dobrze oświetlone przestrzenie, nowe obszary i lepsze wykorzystanie przestrzeni, sprawiają, że jest to uspakajający dom, gościnny i rozrywkowy, a wszystko to z pięćdziesięcioletnim smakiem Pedregal.
.
Pim Schalkwijk Elevation 02
[hasła pokrewne: joniec ogrodzenia, olx elbląg, blogi budowlane ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: blogi budowlane joniec ogrodzenia olx elbląg