Nieruchomości – zakup i urzadzenie
Na co zwracac uwage przy zakupie mieszkania…

Budownictwo wczoraj i dzis : High Line 23 / Neil M. Denari Architekci

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Architekt: Neil M.
Denari Architekci Lokalizacja: Nowy Jork, USA Główny reżyser: Neil Denari Projekt Architekt: Duks Koschitz Projektant: Stefano Paiocchi Zespół projektowy: Carmen Cham, Alex Janowsky, Philipp Traexler, David Aguilo, Steven Epley, Paola Vezzulli, Joe Willendra Collaborating Architect: Marc Rosenbaum Architekci Inżynierowie konstrukcyjni: Desimone Consulting Engineers Projekt oświetlenia: TWS & Partners Façade Konsultant: Front Projekt wnętrz: Thomas Juul-Hansen Projekt oświetlenia: Lighting Design Alliance MEP Engineering: Ambrosino, DePinto & Schmieder Consulting Engineers Zarządzanie konstrukcją: TG Nickel & Associates Powierzchnia działki: 352,5 mkw.
Powierzchnia zabudowy: 3642 mkw.
Stan: w budowie Zdjęcia: Neil Denari Architekci West Side High Line w Nowym Jorku to ciągła podwyższona konstrukcja mostu, która w ciągu następnych dziesięciu lat stanie się liniowy park miejski.
Zaprojektowany przez Field Operations i Dillera Scofidio + Renfro, High Line Park przyspieszy fuzję różnych ekologicznych środowisk miejskich, zarówno znalezionych, jak i wszczepionych.
Z definicji High Line wytworzyła nowe relacje między budową masy i, w pewnych lokalnych sytuacjach, stworzyła nowe formy urbanistycznego wypełnienia, znacznie różniące się od prostych scen ścian partyjnych.
Tam, gdzie High Line przechodzi przez Chelsea Arts District na 23rd Street, istnieje jeden z tych wyjątkowych warunków na stronie.
To właśnie tutaj NMDA zostało zlecone przez dewelopera Alfa Namana, aby wyprodukował czteropiętrowy budynek mieszczący piętro piętrowe galerie i 12 budynków typu condo-loft wznoszących się obok linii High Line.
Struktura ta jest precyzyjnie ukształtowana przez zbieżność sił, które również lubią Park Linii Wysokich, są połączeniem zarówno odnalezionych, jak i wszczepionych ekologii.
Składające się z jednego kondominium na piętrze, główne obszary dzienne i widoki są zorientowane na południe, podczas gdy wschodnia fasada zwrócona w kierunku linii wysokiego kształtu ma kształt rzeźbionej powierzchni z mniejszymi oknami, co pozwala na prywatność i widoki na ramiona na całym Manhattanie.
Ściana osłonowa ze szkła i paneli ze stali nierdzewnej wisi na złożonej, wspornikowej ramie stalowej, generując ekspresję w systematycznej gospodarce.
Ponieważ budynek znajduje się pośrodku Dzielnicy Sztuk Pięknych, stara się dostarczyć komercyjnie wykonalny, świetnie wykonany obiekt, który może zająć jego miejsce wśród dzieł sztuki znajdujących się w pobliskich galeriach.
HL23 poszukuje certyfikatu LEED z certyfikatem złotym.
[patrz też: forum bonsai, ciężar objętościowy betonu, koszt studni głębinowej ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ciężar objętościowy betonu forum bonsai koszt studni głębinowej