Nieruchomości – zakup i urzadzenie
Na co zwracac uwage przy zakupie mieszkania…

Budownictwo wczoraj i dzis : Urban Oasis / X-Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Firma X-Architects z siedzibą w Dubaju zaprezentowała niedawno Urban Oasis, swój najnowszy plan rozwoju zrównoważonego dla Al Ain.
12-hektarowy rozwój miejski został pomyślany jako mikro-specyficzna, kompaktowa i pasywna, zrównoważona miejska oaza .
Zainspirowany istniejącym środowiskiem naturalnym i tradycyjną gęstą miejską strukturą miast islamskich, plan generalny rozwija synergię środowiskową między krajobrazem a miejskością.
Więcej o planie głównym po przerwie.
- Wykopany z miejsca, które dawniej było parkiem, nowy rozwój przynosi ten ukryty stan oazy na pierwszy rzut oka, w ten sposób, że naturalne warunki środowiskowe są utkane razem z gęstą tkanką miejską.
wytłumaczyli architekci.
Nowy plan generalny składa się z wysoce dopracowanego programu o mieszanym przeznaczeniu, zorganizowanego w cztery klastry.
Umieszczenie klastrów tworzy elastyczną infrastrukturę miejską, która zachęca pieszych do cyrkulacji i filtrowania poprzez swoje intymne i publiczne przestrzenie ..
Plan generalny faworyzuje przestrzenie przyjazne dla pieszych, ponieważ samochody są ograniczone do trzech miejsc zrzutu, a parking znajduje się na poziomie podziemnym, aby wyeliminować zanieczyszczenia i zatory w bezpośrednim sąsiedztwie.
Hotel oferuje spa i hotel weselny, centralny plac z meczetem, centrum kulturalne z galerią i biblioteką oraz centrum sportu i opieki dziennej, w którym można budować ideę oazy i tworzyć tętniące życiem, mikro-publiczne królestwo.
.
Strategia projektowania łączy w sobie nowoczesne wyrafinowanie współczesnych materiałów ze starożytnymi procesami.
Stare i nowe sposoby komplementują się nawzajem, jednocześnie opracowując innowacyjne metody tworzenia zrównoważonego środowiska.
Na przykład, strukturalna metaliczna siatka pokrywa elewację i zapobiega olśnieniu słonecznemu, podczas gdy starożytne metody wodne tworzą system chłodzenia.
Te odwieczne, pasywne, zrównoważone strategie, które zostały wysoko rozwinięte w tradycyjnych miastach i fortach na Bliskim Wschodzie, są prostymi, energooszczędnymi metodami walki z surowymi warunkami pustynnymi bez zbytniej pomocy technologicznej.
stwierdzili architekci.
W rzeczywistości, Estidama, organ rządowy odpowiedzialny za opracowanie kodeksu zrównoważonego rozwoju dla ZEA, wybrał ten plan jako projekt pilotażowy na rok 2009.
Estidama był pod wrażeniem architektów.
zaradne wykorzystanie energii i cennej wody, ale także jej poszanowanie dla naturalnych warunków na terenie i stworzenie przyjaznego miasta.
pod względem jakości życia..
Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w tym roku.
Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości studia.
Aby zobaczyć inny projekt z wcześniejszej publikacji AD dotyczący X-Architekci: Łódź mieszkalna.
Projektanci miejscy: X-Architekci (Dubaj): Partnerzy pod przewodnictwem: Ahmed Al-Ali, Farid Esmaeil Zespół projektowy: Mathan Ramaiah, Luca Vigliero, Sven Van Loon, Francesco Moncada, Miguel Faria, Dario Cavallaro, Lidia Barbiero.
Współpracownicy: Buro Happold (Londyn / Dubaj) Komisarz / Deweloper: Al Qudra Real Estate
[podobne: płytka klinkierowa, pilaster blog, narożnik davos ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: narożnik davos pilaster blog płytka klinkierowa