Nieruchomości – zakup i urzadzenie
Na co zwracac uwage przy zakupie mieszkania…

Nowoczesna architektura : Istanbul Kayabasi Housing Design Competition / Honorowe wyróżnienie dla Aboutblank

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Architekci Aboutblank Architects z siedzibą w Turcji otrzymali wyróżnienie za projekt mieszkaniowy w konkursie mieszkaniowym Istanbul Kayabasi.
Młoda firma koncentruje się na podejściu do projektowania urbanistycznego, pracując jednocześnie na poziomie wielodyscyplinarnym.
Więcej o projekcie mieszkaniowym po przerwie.
Firma Aboutblank Architects zastosowała zasady składania w celu stworzenia miejskiego wzoru.
Poziome rzędy budynków zostały pomyślane jako paski papieru, które po złożeniu w strategicznych miejscach stworzyły szereg połączonych budynków różniących się wysokością.
Ponieważ składanie określa wysokości budynków, niższe budynki pozwalają na światło słoneczne docierające do przestrzeni ogrodowych, które są przeplecione pomiędzy elementami obudowy.
Te tereny zielone tworzą wspólną atmosferę, w której użytkownicy mogą cieszyć się razem, podczas gdy krotnie na poziomie gruntu – łączy ziemię z różnymi wysokościami i prowadzi od zielonych do pionowych odpowiedników.
Architekci: Aboutblank Lokalizacja: Stambuł, Turcja Zespół projektowy: Hasan S.
Gumussoy, Erhan Vural, Gokhan Kodalak, Cigdem Karamursel, Ozlem Butun Klient: Republika Turcji Premier Ministerstwo, administracja zagospodarowania przestrzennego Turcji Powierzchnia: 225.000 m2 Powierzchnia zabudowana: 300.000 m2 Nagroda: Wyróżnienie (odpowiednik)
[patrz też: ogrodzenia gabionowe, płytka klinkierowa, koszt studni głębinowej ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: koszt studni głębinowej ogrodzenia gabionowe płytka klinkierowa