Nieruchomości – zakup i urzadzenie
Na co zwracac uwage przy zakupie mieszkania…

Nowoczesna architektura : Urban Fade / Visiondivision

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Visiondivison podzielił się swoim zgłoszeniem na konkurs Koivusaari Idea Competition, aby stworzyć nową dzielnicę miasta na wyspie niedaleko Helsinek w Finlandii.
Konkurs poprosił uczestników o zorganizowanie głównego planu wyspy, który stanowiłby ramy dalszego planowania.
Propozycja Visiondivison, Urban Fade, składa się z bardzo wydajnej sieci miejskiej, która umożliwia użytkownikom poruszanie się po dzielnicy w celu interakcji z różnymi obszarami.
Więcej o propozycji po przerwie.
W Koivusaari doświadczycie wielkiej różnorodności miejskiej na stosunkowo małej wyspie; gęste jądro miasta, które stopniowo zanika w mniejszych pomieszczeniach i ostatecznie staje się archipelagiem.
Wyspa staje się destylacją najlepszych cech, jakie każda z miejskich typologii ma do zaoferowania.
wytłumaczyli architekci.
Propozycja dzieli miasto na oddzielne obszary: centrum miasta, średniej wielkości miasteczko, małe miasteczko, a następnie archipelag.
Obszary te tworzą gęsto zaprogramowany układ, w którym odległości między nowymi dzielnicami są krótkie, aby uzyskać tętniący życiem obszar miejski.
Jest to dobre zarówno dla środowiska, jak i z ekonomicznego punktu widzenia.
Intensywne centrum miasta.
jest wypełniony powierzchniami biurowymi, handlowymi i usługowymi w bliskim sąsiedztwie linii komunikacyjnych; zielone tereny otaczają.
średnie miasto.
w którym mieszczą się restauracje i lokale mieszkalne; małe miasteczko .
obszar położony jest w stanie parku; a archipelag jest zdominowany przez przestrzenie publiczne, takie jak pomosty i pawilony.
Napisy: Wizja podzielona przez Ulfa Mejergrena i Andersa Berenssona.
Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości studia.
[podobne: lekkie ścianki działowe, płytka klinkierowa, narożnik davos ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: lekkie ścianki działowe narożnik davos płytka klinkierowa